Gorąca dyskusja na sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego ws kolejnego dokapitalizowania Uzdrowiska Busko-Zdrój. Cz.II

Następnie głos zabrał radny Grzegorz Świercz. Zwrócił uwagę na radę nadzorczą i jej pracę, że chyba nie siedzą tam za darmo. Skoro uzdrowisko przynosi wielomilionowe straty, to jakie są działania tej rady. Gdzie jest jakiś naprawczy program. Radny Świercz przypomniał, że uważa iż samorządy nie powinny prowadzić działalności gospodarcze, bo się do tego nie nadają. 

Z kolei radny Janusz Koza skierował swoje słowa w pierwszej kolejności do Marszałka Bętkowskiego, że ten nie uczynił nic wtedy, gdy prezes Lubawski zwracał się o dokapitalizowanie kwotą 3 mln złotych, celem przeniesienia Buskowianki na Wełecz. 
Radny wspomniał, że zrobiona została wtedy polityczna hucpa przeciw prezesowi Lubawskiemu, w efekcie czego go odwołano. 
Radnemu pozostały na długo w pamięci zdjęcia posła Lipca, marszałka Bętkowskiego oraz prezesa Grzesiaka przed sanatorium Marconi, gdzie wspomniani bohaterowie epatowali słowami, że już teraz to wszystko będzie załatwione. będą kredyty, będzie współpraca, będzie pomoc finansowa dla uzdrowiska i Buskowianka błyskawicznie zostanie przeniesiona na Wełecz. 
Koza zwrócił ponownie uwagę, na sprawę niedociągnięć i poważnych błędów przygotowania inwestycji na Krystynie. Do tej pory nie zweryfikowano i nie wyciągnięto konsekwencji wobec nikogo, kto przyczynił się do tego, że dziś trzeba dokładać do uzdrowiska.
Radny Koza powiedział, że wierzy, iż przekazywane po raz kolejny pieniądze zostaną spożytkowane na podstawową działalność leczniczą, a nie na pensje dla tworów w postaci dyrektorów ds. rozwoju, audytu. 
Radny Koza poprosił marszałka, aby ten pochwalił się sukcesami wspomnianych dyrektorów, szczególnie tego, który zasiada już rok na swoim stanowisku, dyrektora ds. rozwoju, jakie dokumenty, jakie koncepcje rozwoju spółki przygotował. Radny Koza zaznaczył, że dla wielu pracowników w uzdrowisku, ich tamtejsza praca jest celem ich życia, jest pasją, gdy z poświęceniem życia i zdrowia pracują w uzdrowisku. Kierując się tymi względami radny poprze uchwałę.
Radny Koza ma nadzieję, że w końcu marszałek uderzy pięścią w stół i wezwie do szeregu zarząd oraz radę nadzorczą.

W dalszej kolejności głos zabrał Marek Strzała, wiceprzewodniczący sejmiku a zarazem nowy dyrektor z Uzdrowisku, gdzie zajął miejsce dyrektora na Marconim.
Ta wypowiedź oraz jej następstwa wymaga szczególnej relacji, dlatego przygotujemy specjalny artykuł okolicznościowy.
Zapraszamy jutro.

screen pochodzi ze strony:
https://esesja.tv/

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *