lex Czarnek 2.0 – ta sprawa dotyczy każdego z nas

Ta ustawa dotyczy nas wszystkich. Dlatego należy się spodziewać zdecydowanych protestów, gdyż narusza ona podstawowe prawa rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Ustawa proponuje wykluczenie wymienionych powyżej podmiotów z procesów decyzyjnych, oraz zablokować wstęp do szkół dla organizacji społecznych!

Da się usłyszeć wiele głosów, że to jest wrzutka polityczna, aby odwrócić uwagę od problemów dnia codziennego, takich jak inflacja czy też brak pieniędzy z KPO.
Trudno się z tym argumentem nie zgodzić. Przeciętny Polak boryka się na co dzień z naprawdę dużymi problemami, i to właśnie o tych sprawach trzeba dzisiaj debatować.
Absolutnie ustawa jest zła, niedemokratyczna. To właśnie z tego powodu ta inicjatywa ustawodawcza stanowi powód do dyskusji.

Mamy jednak co mamy. Jest wrzutka.
Pozostaje nam na tym etapie liczyć, że po przeprocedowaniu przez Senat i powrocie ustawy do Sejmu, po niewątpliwym odrzuceniu w tym miejscu poprawek Senatu i skierowaniu do podpisania przez Prezydenta, Prezydent ją zawetuje, tak jak tego dokonał wczesną wiosną w stosunku do ustawy o tym samym brzmieniu.

Sejm nie rozpatrywał prezydenckiej propozycji ustawy alternatywnej.

Zdjęcie: onet.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *