Minister Czarnek przekazał kolejne 9 mln zł do kasy zakonów, parafii i diecezji.

– Katolicy też są obywatelami tego państwa. To jest także nasze państwo, a budżet państwa to jest także nasz budżet. Nasz – katolików, chrześcijan. Przyjmijcie to sobie państwo do wiadomości – mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w niedzielę podczas spotkania z wyborcami w Krapkowicach pod Opolem, gdzie jest koordynatorem struktur PiS.

Tak minister tłumaczył dofinansowanie zakonów, diecezji, parafii i organizacji katolickich, które prowadzą placówki edukacyjne. To one były głównymi beneficjentami konkursu “Inwestycje w oświacie” wartego 100 mln zł. Jak pisaliśmy, z tej puli już wcześniej przyznano 91 mln zł. W pierwszej części konkursu najwięcej uzyskała diecezja siedlecka, która otrzyma 12 mln zł na inwestycje w liceum i podstawówce, które prowadzą. To tam minister Czarnek obchodził zakończenie roku i zapowiadał ten konkurs. W drugiej części konkursu pieniądze rozdysponowano głównie do zakonów: 3,5 mln zł dla zakonu franciszkanek, 3 mln zł dla pijarów oraz kolejne 3 mln dla salezjanów, co da im – łącznie z pieniędzmi z pierwszej części konkursu – 11 mln zł z Ministerstwa Edukacji.

Trzecia część konkursu na 9 mln zł

Wieczorem, na dzień przed 11 listopada, MEiN ogłosił zwycięzców trzeciej części tego konkursu. Tym razem 9 mln zł rozdzielono między 21 podmiotów. Diecezja kaliska otrzyma 2,1 mln zł na utworzenie warsztatu i dostosowanie poddasza po seminarium dla uczniów Technikum św. Józefa w Kaliszu oraz na “budowę zaplecza stadionu” przy tej szkole.

Całość artykułu znajduje się na stronie Gazety -> tutaj

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *